Site Loader

Rynek kawy jest obecnie bardzo zatłoczony, a konsumenci mają trudności z wyborem najlepszej jakości napoju. Jednak jeśli chodzi o Włochy, to właśnie stamtąd pochodzą najsłynniejsze marki kawy, takie jak Lavazza.

Historia firmy Lavazza

Wszystko zaczęło się od małego sklepiku, który w 1895 roku otworzył niejaki Luigi Lavazza. Różnił się od innych sprzedawców, ponieważ jego oczy były pełne chęci do eksperymentowania. Stopniowo młody człowiek zaczął poszukiwać nowych smaków, mieszając ze sobą określone rodzaje ziaren kawy. W krótkim czasie w jego ofercie znalazła się ogromna liczba niezwykłych mieszanek.

Przy okazji Luigi jako pierwszy opracował opakowanie, które pozwala zachować aromat kawy przez długi czas. Obecnie kawa Lavazza cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, regularnie tworząc nowe, ekscytujące smaki. Kawa Lavazza kupisz w sklepach ze zdrową żywnością.

Zalety kawy  Lavazza

Jakie są przyczyny tej światowej popularności? Jest kilka powodów: Największy producent kawy palonej na świecie. Ziarna kawy Lavazza są dostępne w ponad 90 krajach. Firma stosuje tradycyjne receptury prażenia i metody kalibracji ziaren. Zawsze jednak bierze pod uwagę innowacyjne technologie, sprytnie łącząc starożytną wiedzę z nowoczesnymi możliwościami technicznymi.

Zbiór i czyszczenie nasion odbywa się w całości ręcznie. Jest to proces wymagający dużego nakładu pracy, ale firma kładzie na niego nacisk. Mieszanki są oryginalne i niepowtarzalne. Każdy smak uderza swoją wszechstronnością i bogactwem, a smak jest po prostu niesamowity. Asortyment tej globalnej marki jest zdumiewający. Na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko kawę Lavazza mieloną lub w ziarnach, ale także w postaci jednodawkowej saszetki.

Podsumowanie

Do palenia i mielenia przyjmowane są tylko wybrane ziarna, z niektórych plantacji kawy. Kontrola jakości w firmie jest bardzo rygorystyczna, dlatego produkujemy wysokiej jakości mieszanki do przygotowania różnego rodzaju napojów, od cappuccino po latte.

Co ciekawe, każdą z odmian wypuszczonych na rynek można przygotować przy użyciu indyka, ekspresu do kawy lub kafetiery. Cena. Osobno należy także zwrócić uwagę na politykę cenową. Firma, pomimo swojej światowej popularności, wybrała średni segment cenowy. Na kawę marki Lavazza może sobie pozwolić każdy.

Post Author: Daniel